2010 m. lapkričio 30 d., antradienis

Double Delight


Kai kas "Double Delight" apibūdina kaip plaktą grietinėlę su tarkuotomis citrinos žievelėmis ir užpiltą aviečių sirupu. Skamba iš ties žavingai. Įsivaizduokite tai, ir dar pajuskite kvapą...pasakišką kvapą. Atrodo ši rožė labai arti to.

  Kas slypi už šios rožės vardo? Verčiasi kaip "Dvigubas džiaugsmas". Ir tai yra tikrų tikriausia tiesa. Jūs auginate dviejų spalvų rožę ir dar ši rožė turi nepaprastai stiprų kvapą.
Tai arbatinė hibridinė rožė išvesta A.E. ir A.W. Ellis Amerikoje 1977 m. Registruota rožė AnDeli vardu. Tėvai: Granada (AH rožė išvesta Lingquist 1963 m. x Garden Party (AH rožė išvesta Swim 1959). 
Pati rožė auga labai gražiu krūmu . Krūmas status, bet turintis nemažai šoninių žydinčių šakelių, tad žydi visas krūmas, o ne tik jo viršus.Žiedai įdealios klasikinės formos, labai stipriai kvepiantys saldžiais vaisais, kvapas išliekatis ilgai. Žiedas skleidžiasi lėtai vis keisdamas savo spalvą. Žydėjimo pradžioje žiedas būna baltas su gelsvu atspalviu prie centro ir raudonu pakraštėliu žiedlapio išorėje. Kuo daugiau saulės (daugiau UV spindulių), tuo daugiau raudonos spalvos atsiranda besiskleidžiančiame žiede.

  Žiedai puikiai laikosi nuskinti, tačiau kambaryje nebeįgauna daugiau raudonio, nes kambaryje nebegauna UV spindulių. Tad, priklausomai nuo oro (saulės, drėgmės) netgi dirvožemio, keičiasi ir žiedų spalva. Kuo mažiau saulėtų dienų tuo žiedai turės mažiau raudonio. Raudonio mažiau bus jei rožė augs rūgščioje dirvoje, tuomet rožė turės daugiau ružavo ir balto atspalvio žiede. Sakoma, kad pas šią rožę niedada nebūna dviejų vienodų žiedų. Šią 2010 m. vasarą per didžiausius 30 C karščius rožė įgavo dar nematytą raudonį. Tokius žiedus man teko matyti pirmą kartą kiek auginu šią rožę ( auginu 4-5 m.).


  Pas mane ji pasodinta tarp raudonų ir baltų AH rožių visą vasarą traukia dėmesį, o kvapas visada juntamas iš toli. Vienintelis minusas žiedams- tai lietus, dėl jo atsiranda taškeliai ant žiedų. Tačiau ši rožė žydi be perstojo gan gausiai, tad negražius margus žiedus keičia kiti, lietaus nepažeisti.

 Dauguma AH rožių augintojų rekomenduoja ir arbatines hibridines rožes sodinti grupėmis po kelias vienodas. Taip sudaromas dar gražesnis ir didesnis krūmo bendras vaizdas. 
Charakteristikos:  
aukštis 90-120 cm.
plotis 70-100 cm.
žiedas didelis 13-14 cm.
stipriai kvepia.
Drėgnesnio klimato juostose rožė nėra per daug atspari ligoms, tad tenka ją nuo ligų purkšti. Ligos mažiau puola, kai vasara sausa.

   WFRS Rose Hall of Fame renka pasaulio mėgstamiausias rožes (The World's Favourite Rose).1985 m. "Double Delight" pateko į gražiausių rožių dešimtuką. Iki šių dienų ji pelnė begalę apdovanojimų įvairiose parodose.
1976 m. Romoje Gold Medal ir Baden Baden Gold Medal,
1977 m. All America Rose Selection ir Breeders' Choice,
1981 m. AJJH, Prix de la Rose ( žurnalistų prizas),
1985 m. WFRS Rose Hall of Fame
1986 m. American Rose Society Fragrance Award,
1998- 2001 m.14 kartų įvairiose parodose pelnė "Court Of Show", "Qween Of Show" pelnė 2 kartus, "Princess Of Show" pelnė 5 kartus ir "King Of Show" pelnė 3 kartus.
1999 m. Rožių parodoje Monrealyje (Kanada) išrinkta kaip gražiausia raudona rožė.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą