2011 m. sausio 11 d., antradienis

Isabelle Autissier


   Pagrinde rožes renkamės pagal rūšį, žiedą, spalvą. Retai kada atkriepiame dėmesį į rožės pavadinimą. Na, nebent rožės pavadinimas sutaptų su jūsų vardu. Dažniausiai į rožės vardą nekreipiame didelio dėmesio. Šią rožę aš taip ir rinkausi. Sužavėjo labai gražus žiedas. Tiesiog žiedas romantiškas, nuostabus ir kerintintis.

Tik vėliau, jau pradėjusi rašyti dienoraštį pasidomėjau, kas gi toji Isabelė, kurios vardu pavadinta ši nuostabi rožė. Prisipažinsiu, bet nustebau perskaičiusi apie šią drąsią ir įžymią prancūzę. Man tikrai šios rožės žiedai tarsi nieko neturi bendra su jūra, jachtomis ir kelionėmis aplink pasaulį. Bet gal nepažystant žmogaus neverta daryti tokių išvadų. Juk straipsniai internete tik sausa informacija apie pačią Isabelle Autissier gimusią Paryžiuje 1956 metais.

   Jau būdama šešerių ji pradėjo kartu su tėvu plaukioti jachta ir, kaip ji pati yra pasakiusi, nuo vaikystės niekada nėra girdėjusi žodžių: "tai neįmanoma". Gal būt tai jai suteikė begalinio ryžto, drąsos ir ištvermės net kelis kartus dalyvauti jachtų lenktynėse aplink pasaulį. Ji pirmoji moteris išdrįsusi plaukti ir solo lenktynėse (kai jachtoje plaukia tik vienas žmogus) aplink pasaulį. Deje, ne visos jos kelionės buvo sėkmingos ir lengvos. Dėl jachtų niokojimo atvirose jūrose ne kartą jai teko grįžti į uostus ir remontuoti savo jachtą, teko gelbėtis pačiai ir nebaigti kelionės, teko gelbėti kitus varžybų dalyvius. Negana to, ši  moteris prieš aktyvųjį sportinį plaukiojimą dirbo mokslinį darbą žuvininkystės srityje (turi daktaro laipsnį), yra išleidusi ne vieną knygą ir romaną apie keliones jūroje. Ji yra Pasaulinio gamtos fondo prezidentė Prancūzijoje, Tarptautinių žmogaus teisių federacijos ambasadorė, Fondation de France Prezidentė.

Taigi, nepaprastai graži rožė kuriai suteiktas nepaprastos moters vardas. Rožę sukūrė Michel Adam 1999m. Prancūzijoje. Registruotas rožės pavadinimas buvo ADAsilthe ir "Belle Epoque". Ši ružava su švelniai gelsvais atspalvais rožė kvepia vaisiais ir turi šiek tiek neįprastą žiedą- primenantį magnoliją.

Rožė 2000 m. buvo apdovanota  žurnalistų rašančių apie sodus ir apželdinimą prizu  Prix de la Rose AJH

Charakteristikos:
aukštis 100-150 cm
plotis 60-70 cm.
žiedai apie 10-12 cm. švelniai kvepiantys, nebijantys lietaus.
Rožė atspari ligoms.
 
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą