2011 m. gruodžio 27 d., antradienis

Angliška rožė "Charles Austin"


    Kai 2002 m.pirmą kartą žurnale "Sodo spalvos" perskaičiau straipsnį apie angliškas rožes iš karto jomis susižavėjau, nors mačiau tik jų nuotraukas. Tą pavasarį nusipirkau pirmąsias savo angliškas rožes iš latvio prekiaujančio įvairiomis pirmametėmis rožėmis. Tą kart gavau vos kelias norimas: "Graham Thomas", "Abraham Darby" ir "Charles Austin". Kitos krūminės ir floribundinės rožės man buvo pasiūlytos taip pat, kaip angliškos rožės. Tačiau jos buvo nostalgiško tipo žiedais ir tik šiek tiek panašios į angliškas rožes.
   Kiekvieną kart aprašydama apie kurią nors iš auginamų rožių pradedu nuo tą sezoną  mus sužavėjusių. Atrodo rožė auga kelis metus ir žydi, bet kažkuriais metais ji tiesiog ima ir pakeri tave. Praeitą žiemą pavyko išsaugoti visas angliškų rožių šakas. Tad, krūmai buvo nemaži ir žydėjimas iš tiesų buvo gausus. Galbūt todėl "Charles Austin" rožė šiemet ir pakerėjo mano vyrą :-))) Atrodo seniau jis jos net nepastebėdavo.
   "Charles Austin" viena iš seniau sukurtų David Austin rožių (1973m.). Buvo sukryžmintos švelniai rausva "Chauser" (išvesta taip pat David'o Austin'o) ir rožinė "Alocha" (hibridinė arbatinė Boerner 1949m.). "Darbinis" šios rožės pavadinimas buvo Ausfather, kitur ši rožė dar vadinama "Charming Apricot". Vėliau, jau pristatant rožę visuomenei, David'as Austin'as ją pavadino "Charles Austin", taip pagerbdamas savo tėvą.


  Šios rožės krūmas siauras, status, nors kai kuriuose šaltiniuose minimas net 185m. plotis. Ir jei sugebate išlaikyti visą krūmo aukštį per žiemą, jis gali siekti iki 3m. Lapai stambūs, žali, matiniai. Rašoma, kad ji nėra atspari lapų dėmėtumui ir miltligei. Pas mane ši rožė auga nuo 2002m. tačiau negalėčiau pasakyti, kad ji labai serganti. Miltligės nepasitaikė nė karto, o lapų dėmėtumas būna tik į vasaros pabaigą, tačiau labai nestiprus. Niekada rožė nelieka be lapų.   Šios rožės žiedai švelniai persikiniai. Žydėjimo  pradžioje žiedai oranžiniai, vėliau spalva išblunka iki švelniai kreminės. Priklausomai nuo oro sąlygų kartais žiede būna ir rausvo atspalvio. Pirmasis žydėjimas labai gausus ir ilgas. Vėliau, vasaros metu rožė ir toliau žydi, bet ne taip gausiai, kaip vasaros pradžioje. Rekomenduojama po pirmojo žydėjimo rožę pagenėti. Taip paskatinsite naujų ūglių augimą ir gausesnį žydėjimą vėliau.Šios rožės žiedai šiek tiek plokšti, kvepiantys vaisiais, nenulinkę ir išlaikantys žiedą.  Žydi po 3-5 kekėje. Labai karštomis vasaros dienomis žiedai atsiveria pilnai.Charakteristikos:
aukštis: 1.50 m. ir daugiau.
plotis: apie 1.20 m.
žiedai: 8- 9 cm.
atsparumas šalčiui: 5 zona
Gali sirgti: lapų dėmėtumu ir miltlige.

1981m. pristatytas geltonais žiedais šios rožės sportas "Yellow Charles Austin"

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą