2011 m. gruodžio 7 d., trečiadienis

Nedaug žiedlapių turinčios rožės

    Labai keistas pavadinimas gavosi, norint apibūdinti tam tikras rožes. Tai nėra kažkokia tam tikra išskirtinė rožių grupė. Paprasčiausiai kai kalbame apie rožės žiedą apibūdiname, koks jis: pilnaviduris pilnas kimšte prikimštas žiedlapių arba atvirkščiai žiede žiedlapių nedaug ir išsiskleidęs žiedas pilnai atsiveria.
 
                                                          AH rožė "Mount Shasta"

    Gal būt ir būtų galima rožes suskirstyti į tam tikras grupes pagal žiedlapių skaičių. Tačiau mažai žiedlapių dar galima įvardinti, tarkim nuo 5 iki 15. Nedaug dar galima apibūdinti, tarkim  16- 30 žiedlapių. Bet toliau mes pasimesime įvardijimo pakopose, nes žiedlapių kai kurios rožės turi iš tiesų daug, net iki 100!


                                                         Angliška rožė "Charlotte"

    Pasirodo yra žmonių, kurie darydami nuodugnius rožių aprašymus ir suskaičiuoja tuos žiedlapius. Tačiau vien pagal žiedlapių skaičių rožių niekas neskirsto. Žinodami žiedlapių skaičių mes tik galime įsivaizduoti žiedą.
    Šiandiena kilo mintis parašyti apie mano auginamas rožes, kurios ir turi nedaug žiedlapių. Kažkada galvojau, kad šios rožės visiškai neįpatingos, netgi sakyčiau negražios. Na, kokia čia rožė, jei žiedlapiai vos keli ir tie patys kelių centimetrų dydžio. Buvau įsitikinusi, kad jau tokių rožių pas save tikrai nesodinsiu... Bet užsikalbėjau, net mintyse.
   Ir dabar galiu pasakyti, kad šios rožės man labai gražios. Jų grožis tikrai keri. Pasiskleidę žiedlapiai būna elegantiški ir žavūs. O centre atsiveriantys kuokeliai ir piesteliai priverčia vėl pasigrožėti tobulu išsidėstymu. O kaip jos atrodo, galite spręsti patys. Gal ir jums jos nepatiks, kaip tai nutiko pradžioje man. O gal atvirkščiai, tai vienos iš gražesnių jums rožių. Tada pasigrožėkite jomis.

"Lady of the Dawn" floribundinė rožė išvesta Olandijoje 1984 m. Ji turi nuo 9 iki 16 žiedlapių. Pats žiedas apie 7-8 cm.


Priklausomai nuo klimato sąlygų: oro temperatūros, saulės įtakos šios rožės žiedo spalva kinta. Kuo oras vėsesnis tuo daugiau rausvo atspalvio būna žiede. Ir atvirkščiai, karštomis vasaros dienomis pražydę žiedai būna labai šviesūs.
"Paprika" floribundinė rožė išvesta Vokietijoje, 1957 m. Žiedlapių gausa tikrai pasigirti negali tik 4-8, bet žiedo spalva labai įdomi. Žiedlapiai purpuriniai, prie centro turintys violetinį atspalvį. Žiedas nėra didelis tik apie 6- 7 cm."Rhapsody in Blue" krūminė rožė išvesta Anglijoje,1999/2000 m. Žiedlapių apie 16, nors kartais jų būna ir mažiau. Žiedo dydis apie 7- 8 cm. Rožė turinti labai retą spalvą ir nepaliekanti abejingų beveik niekada. Galima sakyti, kad pamačius šią rožę gyvai, negali nesižavėti ja.

 "Tawny Tiger" floribundinė rožė išvesta Anglijoje, 2003 m. tai vienintelė margalapė rožė auganti pas mane. Nors nurodoma, kad ši rožė įprastai turi 9-  16 žiedlapių, pas mane kartais žiedlapių būna tik 5. Žiedas apie 6-7 cm.
"Fragrant Delight" floribundinė rožė išvesta Anglijoje, 1978 m.Jau pats pavadinimas pasako, kad tai nuostabiai kvepianti rožė, turinti ne tiek daug apie 22 žiedlapius.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą