2012 m. sausio 31 d., antradienis

"Benjamin Britten"   Neįprasto atspalvio angliška rožė sukurta David'o Austin'o 2001m. Selekcijai panaudota "Charles Austin" ir sėjinukas.
   Krūmas tiesus, aukštas, gausiai šakotas ir augus. Jis greitai pasiekia savo ribinį aukštį. Pas mane trečiais metais ji peraugo nurodomą 120 cm aukštį ir rudenį siekė virš 160 cm. Lapai šviesiai žali, minkšti, jauni ūgiai turi rausvą atspalvį.   Raudonai purpurinė ir turinti oranžinį atspalvį rožė savo spalva nėra dažna tarp visų angliškų rožių. Ji tikrai išskirtinė ir gal net šiek tiek iššaukianti. Tačiau gražiai suderinus su kitomis angliškomis rožėmis ji žiūrėsis nuostabiai.

                                             Taip atrodė antrametis šios rožės krūmas

                                                              ir po trijų metų

Žiedai nuo vidutinio dydžio iki didelių, gilaus puodelio formos. Išoriniai žiedlapiai didesni, gražiai apgaubiantys smulkesnius vidinius. Žiedlapių nėra daug, tad žiedui prasiskleidus matosi ryškiai geltoni piestelės ir kuokeliai. Benjamin Britten žiedai savo forma panašūs į bijūnų žiedus. Rožė gausiai žydi visą vasarą. Žiedai kvepia vaisiais, kvapas dar primena ir baltą vyną.Charakteristikos
aukštis: 100-120cm (kaip jau minėjau, pas mane ji siekia 160cm.)
plotis :iki 100 cm
žiedai: 8-12 cm.  atsparūs karščiui, saulės spinduliams ir lietui.
atsparumas šalčiui: 6b zona (-20C)
Rožė atspari ligoms.
Šią anglišką rožę po žydėjimo rekomenduojama genėti.


Rožė pavadinta garsaus anglių kompazitoriaus, dirigento ir atlikėjo vardu.

1 komentaras: